info@metafturizm.com

İLETİŞİM
Mısır Turu
Buradasınız: Anasayfa / Mısır Turu
Mısır Turu

KAHİRE / NİL / İSKENDERİYE


4 Gece 5 Gün


1.Gün - İSTANBUL / KAHİRE


Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminalinden sabah Mısır havayollarınıntarifeli uçağı ile saat 12.30’da Uçuş ve 14.30’da Kahire’ye varış. Kahire’de panoramik şehir turu ardından otele yerleşme.


2.Gün - KAHİRE


Sabah kahvaltısının ardından dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri(Keops Piramidi, Kefren


Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan MikerinosPiramidi) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenksleringörülmesi, Sonrasındaöğle yemeği, dünyanın en ünlü ve bulundurduğu eserler bakımından en zengin Müzelerinden biri olan ve ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Gezi sonrasında Otelimizde konaklama


3.Gün - KAHİRE


Sabah kahvaltısının ardından klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilen Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii ve Kalesini ziyaret. İlk Türk eseri Tolunoğlu Camii, Memluk Sultanlarından Sultan Kalavun Mescidi ziyareti. Osmanlı’nın Mısır’daki ilk mimari eseri olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) mescidi ve kabrinin ziyaret edilmesi. Memluk eserlerinden Sultan Hasan ve Rufai mescidi ve Mısır Fatihi sahabe Amr Bin As Camii ziyareti sonrasında Nil nehri üzerinde açık büfe öğle yemeği ile tekne gezisinin ardından El-Ezber ve Hz Hüseyin cami ziyareti sonrasında Han Halil çarşısında alışveriş, otelde akşam yemeği ve Otelimizde konaklama.


4.Gün - İSKENDERİYE


Otelde yapılan sabah kahvaltısının ardından Mısır’ın en önemli turizm şehirlerinden olan İskenderiye’ye hareket. Panoramik İskenderiye şehir turunda Kayıtbay kalesi, Ebu’l Abbas El Mursi Camii, büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesini ziyaretin ardından öğle yemeği, İskenderiye kütüphanesi, Münteze parkı ve Kral Faruk sarayı ziyaret ve Kahire’ye hareket. Akşam yemeği ve Otelimizde konaklama.


5.Gün - KAHİRE/ İSTANBUL


Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılış. Alışveriş için serbest zaman ardından Kahire Havalimanı’na geliş. Mısır Havayolları uçağı ile saat 15.50’de İstanbul’a uçuş ve 18.00’da varış.


Mısır Turları Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 


· İstanbul - Kahire Uçak Bileti


· 4* - 5* otellerde iki kişilik odalarda konaklama.


· Açık büfe sabah kahvaltıları, akşam yemekleri

 


· Rehberlik hizmetleri


· Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,


Mısır Turları Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler


· Şahsi harcamalar


· Otel ekstraları

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın