info@metafturizm.com

İLETİŞİM
Kudüs Turu
Buradasınız: Anasayfa / Kudüs Turu
Kudüs Turu

KUDÜS/YAFA/EL-HfALİL/BEYTLAHM/ERİHA/LUT GÖLÜ/TELAVİV


3 GECE-4 GÜN 4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA


TUR PROGRAMI


1.Gün-Çarşamba: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminali Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Pegasus Havayollarına ait PC 785 sefer sayılı uçakla 07.10’de Tel Aviv’e uçuş. Saat 09.10’de Tel Aviv’e varış. Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Peygamberler şehri Kudüs-ü Şerif´te konaklama yapacağımız otelimize hareket. Varışımıza müteakiben odalarımıza yerleşme geceleme otelimizde.


2. Gün-Perşembe: Sabah namazı için Mescid-i Aksay’a gidiş dönüş, Namaz sonrası kahvaltı otelde. Kahvaltıdan sonra EL HALİL’e hareket. yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Yol üzeri BEYTLAHM şehrine uğrayarak Hz. İsa.a.s. doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz.Ömer camii nin görülmesinden sonra Kudüs’e dönüş. Otelde akşam yemeği. Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş ve geceleme otelimizde.


3. Gün-Cuma: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesi ne varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ve Hz. Ömer Camii’nin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama duvarının görülmesi ve sonrasında, tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada ( açık olduğu takdirde ) İslam eserleri müzesinin ve Burak mescidi´nin ziyaret edilerek görülmesi. Cuma Namazı´nın Mescid-i Aksa´da kılınmasından sonra Mervan Mescidi´nin gezilmesi, gezi sonrası serbest zaman, Otelde akşam yemeği ve yatsı namazı için Mescid-i Aksa´ya gidiş dönüş, namaz sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.


4.Gün-Cumartesi: Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltı sonrası otelden ayrılış, Zeytin dağına hareket. Zeytin dağından panoramik Mescid-i Aksa manzarası eşliğinde bölge hakkında bilgilendirmenin ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi sonrasında Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi ve Kudüs´e dönüş. Hz. Davud’un kabrinin ziyaret edilmesi sonrasında Yafa şehrine hareket. burada (Yafa) Şehir turu, ve Hasan Paşa Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesinin ardından, Yafa´dan Tek-aviv Havalimanına hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Havalimanına varış. Check-in ve pasaport işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yollarına ait PC 786 Sefer sayılı uçakla saat 17.20’de İstanbul’a ( S.GÖKÇEN ) uçuş. Saat 19.20’da İstanbul’a hoş geldiniz.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


Gidiş - Dönüş uçak biletleri ve tüm alan vergileri, 4 * Otelde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama, programda belirtilen turların uygulanması, tüm transferler, ziyaretler, Seyahat Sigortası ve ALKUŞ TURİZM rehberlik hizmetleri.


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Öğle yemekleri, Yurtdışı çıkış harcı ( 15 TL ), Ekstra harcamalarınız. Pegasus Havayolları uçak içerisinde 20 € karşılığı yemek hizmeti vermektedir.


ULAŞIM


Pegasus Hava Yolları ile İstanbul ( S.Gökçen ) - Tel Aviv - İstanbul ( S. Gökçen )


VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR


· En az 6 ay Süresi olan pasaport ,


· Nüfus Cüzdan fotokopisi.


· Yeşil Pasaportlara vize gerekmemektedir.


GEREKLİ AÇIKLAMALAR


· Vizeler liste şeklinde alınacağı için pasaportlara genelde vize vurulmamaktadır.


· Tel aviv Havalimanında güvenlik maksatlı 2 saati bulan beklemeler yaşanabilmektedir.


· Yolcularımızın yanlarında namaz takkesi bulundurmaları önerilir.


· Rehber turun içeriğini değiştirmemek kaydı ile tur sıralamasında değişiklik yapabilir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın