info@metafturizm.com

İLETİŞİM
Bosna Turu
Buradasınız: Anasayfa / Bosna Turu
Bosna Turu

SARAYBOSNA / MOSTAR /BLAGAY / POÇİTELİ


3 Gece 4 Gün


1.Gün


İstanbul – Saraybosna Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra 2 saatlik bir uçuşla varış noktamız Saraybosna. Çıkış işlemlerinin ardından özel otobüsler ile Saraybosna Şehir Gezisi başlıyor. Baş çarşıya gidiş,1992-1995 yıllarında yaşanan hazin savaşın şehitleri ve Aliya Izetbegoviç’ in anıt mezarının bulunduğu şehitliği ziyaret, Avrupa’nın en müstesna çarşılarından biri olan Başçarşı’da gezinti,ardindanOsmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi. Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Camisini ziyaret. Ferhadija caddesinde gezinti,Bosna Savaşında günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği kütüphane, Orjinal güneş sistemli saati ile SahatKula,Katolik katedrali, Ortodoks kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme,Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Cami’ni ,Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olarak bilinen Latin (Hünkar) Köprüsünü görme, Osmanlı Çeşmesi’nden su içme,Saraybosna şehir manzarasını seyir, sonra akşam yemeği (Aksam yemeği meşhur Bosnak kebabi lokal restorantda sonrasında serbest zaman bitiminde konaklama için Otelimize varış.


2.Gün


Mostar – Poçitel – Blagay Otel’de sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket.Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşik 2.5 saat sürecektir.İlk molamızı Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanli' dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Turkiyetarafindan yapılan meşhur Konjic (konyitz) köprüsünü gördükten sonra Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Yolculuğumuza Jablanica (Yablanitza) yolu üzerinde Partizan askerleri tarafından sabote edilen Nazi Treni’nin ve yikilan köprünün panoramik görülmesinin ardindan Aslına uygun restore edilmiş Türk izlerini taşıyan Tarihi Türk köyü Poçiteli’yi ziyaret. Kuleye tırmanış ve Kule başından Neretva nehrini seyretme. Gözlere güzellik veren ruhları dinlendiren 550 yıldır yaşayan Alperenler Tekkesini Ziyaret ve Kaynağına hala ulaşılamamış Buna nehri kıyısında Neretva nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafetive .Sonrasında Mostar Şehrinde Bosna tarihinde efsaneleşen Tarihi Mostar Köprüsünü ziyaret ve alışveriş için serbest zaman daha sonra Sarajevo şehrine dönmek için toplanma ve yola çıkıyoruz. Akşam yemeği için Jablanica (Yablanitza) 'da bulunan lokalRestorant da Meşhur kuzu çevirme yedikten sonra konaklamak için Saraybosna' daki otelimizde hareket ediyoruz.


3.Gün


Saraybosna - Travnik Otel’de yapılan sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsle Vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret, Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti, Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası ve 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi'nin gezilmesi, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) PlavaVodayıziyaret.Öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde Travnik Köftesi yiyoruz..Ziyafetimizin ardından Göksü da Lasva nehri kaynağı kıyısında alışveriş ve dinlenme için serbest zaman sonra Saraybosna şehrine gitmek için yola çıkıyoruz . Akşam yemeğimizi otelimize yakın resturantta alıyoruz. Ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz.


4.Gün


Saraybosna- İstanbul Otel’de yapılan sabah kahvaltısından ardından checkout işlemi yaparak bavullarımızla birlikte otelden ayrılıyoruz. Saraybosna turumuza başlıyoruz, Savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzesini ziyaret ediyoruz, ardından,Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da (Bosna Nehrinin kaynaği) gezinti ve serbest zaman isteyen misafirlerimiz Vrelo Bosna da fayton turu yapabilirler, Tarihi Rimski köprüyü panoramik olarak görüyoruz, ardından alışveriş için Saraybosna’nin merkezi Başçarsi'ya hareket, ve - Boşnak böreği yemek için restarantımıza gidiyoruz. Başçarsi'da alışveriş için serbest zaman Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havaalanina hareket check in işlemlerinin ardından yolumuzu İstanbul'a doğru alıyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER


Program dahilinde yapılacak tüm transferler.


4 * otelde iki kişilik odalarda oda - kahvaltı konaklama


Müze ve Ören yerleri giriş ücretleri, Müzeler : Tünel ,Travnik kalesi , Vrelo Bosna


Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,


Profesyonel yerel Türkçe rehberlik hizmetleri


Öğlen ve Aksam yemeklerimiz


FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


Şahsi harcamalar


Otel ekstraları (MİNİ BAR )


Yurt dışı çıkış harcı

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın